Thajská masáž je jedinečný typ masírovania tela a svalov , ktoré je charakteristické naťahovaním tela a intenzívnou hĺbkovou bodovou masážou. V súčasnosti je klasická thajská masáž považovaná za medicínsku disciplínu používanú pri liečení rôznych problémov. Korene tejto masáže siahajú do r. 2500 p.n.l. a jej účinky boli rokmi overované a zdokonaľované. Mnohí Thajčania chodia na masáž pravidelne a spoliehajú sa, že ich udrží vyrovnaných a zdravých.

Thajská masáž si vyslúžila prezývku “Joga pre lenivých” vďaka svojim jemným technikám a pasívnym naťahovacím cvičeniam. Začínajúc pri nohách a posúvajúc sa smerom k hlave sa telo starostlivo pohybuje, uvoľňuje a naťahuje. Osobitný systém pohybov umožňuje, že thajská masáž sa vykonáva ľahko a bez namáhavého úsilia. Každý pohyb má za cieľ podporiť tak klienta, ako aj terapeuta. Okrem lenivej jogy terapeut dlaňami a nohami aplikuje jemný tlak po energetických líniách a akupresúru s cieľom spojiť telo, energiu a myseľ.

Typická thajská masáž je suchá masáž, bez použitia olejov , len za pomoci malého množstva originálnych , špeciálne a domácky namiešaných bylinkových balzamov. Doposiaľ existujú generácie rodín , ktoré pripravujú balzamy na základe prísne strážených receptov, ktoré sa dedia z pokolenia na pokolenie.

Výhody Thajskej masáži:

  • zlepšiť krvný obeh
  • podporiť zdravšie spacie návyky
  • zlepšiť ohybnosť
  • uvoľniť bolesť a napätie v svaloch
  • zlepšiť psychický stav
  • liečiť bolesti chrbta, krku, ramien, meravosť a unavené končatiny tlmí bolesti hlavy, stres a mentálnu únavu

Priebeh thajskej masáže?

Na začiatku terapie terapeut zhodnotí, kde vaše telo potrebuje pomoc liečbou, a podľa toho môže upraviť svoje masážne techniky. Bude pracovať systematicky od končekov vašich prstov na nohách až po vrch hlavy hojdajúc vás pomaly a jemne v čase vašim tempom pred uplatnením naťahovacích cvikov a jemného tlaku. Môže využiť svoje lakte, predlaktia, nohy a dokonca kolená na prácu s celou vašou svalovo-kostrovou sústavou s cieľom uvoľniť napätie vo vašom tele otvorením jeho energetických kanálov.